• ciechocinek

  Ciechocinek - perła uzdrowisk polskich

 • dieta

  Dieta dostosowana do zaleceń lekarskich

 • zadowoleni

  Oferta dla całej rodziny

 • zabiegi

  Nowoczesna baza zabiegowa na miejscu

 • park

  Własny 2-ha park-ogród

Teznia Ciechocinek23 listopada br. w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość wręczenia rozporządzenia uznającego ciechocińskie tężnie i warzelnię soli wraz z przyległymi parkami za Pomniki Historii. Zespół tężni i warzelni soli wraz z parkami Tężniowym i Zdrojowym stanowi zespół zabytkowych budowli, budynków i urządzeń uzdrowiska.
   Pomnik Historii to jedna z form ochrony zabytków. Lista Pomników Historii jest otwarta. Obejmuje obecnie ok. 8o obiektów i obszarów  reprezentujących najwybitniejszą grupę zabytków w Polsce. Oznacza nadanie zabytkowi lub obszarowi szczególnej rangi  ze względu na jego wartość dla kultury narodowej
   Z rąk prezydenta Andrzeja Dudy rozporządzenia o uznaniu za Pomniki Historii otrzymały także: zespół pocystersko-katedralny w Gdańsku-Oliwie, pocysterski zespół klasztorny Gościkowo-Paradyż,  zespół zabytkowych spichlerzy wraz z panoramą od strony Wisły w Grudziądzu, Stadnina Koni – Janów Podlaski, dawny Pałac Biskupów i Katedra w Kielcach, Kopiec Kościuszki w Krakowie, Zespół pałacowo-ogrodowy i ogród sentymentalno-romantyczny w Nieborowie i Arkadii, zespół cerkiewny w Radrużu, historyczny zespół architektoniczno-krajobrazowy w Sandomierzu oraz kościół parafialny pw. św. Michała Archanioła w Szalowej.
 
 

Masz dodatkowe pytania odnośnie naszych usług
(np. leczonych schorzeń, warunków pobytu)
wejdź i zapytaj!

Dołącz do nas na:
Facebook

Czy chcesz otrzymywać informacje o ofercie i promocjach?
captcha