• ciechocinek

  Ciechocinek - perła uzdrowisk polskich

 • dieta

  Dieta dostosowana do zaleceń lekarskich

 • zadowoleni

  Oferta dla całej rodziny

 • zabiegi

  Nowoczesna baza zabiegowa na miejscu

 • park

  Własny 2-ha park-ogród

  Grypa Wraz z jesienią wielkimi krokami nadchodzi sezon grypowy. Grypa jest to ostra choroba zakaźna układu oddechowego, wywołana przez wirusy należące do rodziny Orthomyxoviridae: A, B i C.  Wirusy A i B są sprawcami ciężkich zachorowań, a nawet epidemii. Typ C powoduje zachorowania o łagodniejszym przebiegu.
Wraz z nadejściem jesiennych chłodów  wiele osób zadaje sobie pytanie: szczepić się, czy nie szczepić przeciw grypie.  Szczepionka  przeciw grypie ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników.
Zwolennicy szczepień  twierdzą, że jest to najskuteczniejsza oraz najtańsza metoda zapobiegania grypie. Pozwala uniknąć zachorowania. Chroni przed poważnymi powikłaniami pogrypowymi, m.in.:  zapaleniem płuc, zapaleniem mięśnia sercowego, zapaleniem opon mózgowych,  uszkodzeniem słuchu, a nawet zgonem. Przeciwnicy z kolei uważają, że nie ma danych potwierdzających działanie szczepionek oraz że zawierają one rtęć, antybiotyki i inne substancje toksyczne stanowiące poważne zagrożenie dla zdrowia.
Wiele polskich miast finansuje szczepienia dla seniorów 60+. Z informacji zasięgniętych w ciechocińskich przychodniach wynika, że miasto Ciechocinek takich szczepień nie finansuje.
Niezależnie, czy zaliczamy się do zwolenników, czy przeciwników szczepień przeciw grypie pamiętajmy, że w  sezonie grypowym warto unikać dużych skupisk ludzi. Wskazane jest także zwiększenie aktywności fizycznej. Wraz z jesienią wielkimi krokami nadchodzi  sezonem grypowy. Grypa jest to ostra choroba zakaźna układu oddechowego, wywołana przez wirusy należące do rodziny Orthomyxoviridae: A, B i C.  Wirusy A i B są sprawcami ciężkich zachorowań, a nawet epidemii. Typ C powoduje zachorowania o łagodniejszym przebiegu.

 

Masz dodatkowe pytania odnośnie naszych usług
(np. leczonych schorzeń, warunków pobytu)
wejdź i zapytaj!

Dołącz do nas na:
Facebook

Czy chcesz otrzymywać informacje o ofercie i promocjach?
captcha