• ciechocinek

  Ciechocinek - perła uzdrowisk polskich

 • dieta

  Dieta dostosowana do zaleceń lekarskich

 • zadowoleni

  Oferta dla całej rodziny

 • zabiegi

  Nowoczesna baza zabiegowa na miejscu

 • park

  Własny 2-ha park-ogród

Po niezbyt pogodnych i ciepłych pierwszych wiosennych dniach, w końcu i do Sanatorium Uzdrowiskowego "Chemik" w Ciechocinku w pełni zawitała wiosna. Przyniosła piękne odcienie zieleni i słodki zapach kwiatów. Ma tutaj wiele miejsca, aby się rozgościć i pozostać na dłużej.

Rabaty zakwitły begoniami w kolorach bieli, różu i czerwieni. Zieleni się na nich alternantera i echeveria. Do słońca wyciąga się fioletowe kwiecie rododendronu i irysów. Obok czekają obsypane pąkami krzewy róż. Bielą się kwiaty akacji i czarnego bzu. A jeszcze niedawno w powietrzu unosił sie bajeczny zapach białych i fioletowych bzów.

Amarantowo kwitną kwiaty głogu, który wspaniale komponuje się w krajobrazie Ciechocinka, nie tylko ze względu na swój piękny kwiatostan - ale także wyjątkowe właściwości zdrowotne. Stosowany jest m.in. w miażdżycy, chorobach serca wieku starszego i nadciśnieniu. Warto także wspomnieć o pięknie srebrzących się w promieniach słońca listkach oliwnika.

W sanatoryjnym parku - ogrodzie, wśród zielonych koron lip, klonów, wierzb i wiązów słychać świergot przeróżnych gatunków ptaków m.in. wróbli, zimorodków, siewek czy derkaczy. Wczesnym rankiem zaobserwować można spacerujące po ogrodzie barwne bażanty oraz kuropatwy. Drzewa to też miejsce zabaw rudych wiewiórek, które w Ciechocinku spotkać można wszędzie, choć najbardziej upodobały sobie położony nieopodal Sanatorium "Chemik" Park Sosonowy.

DSC_0389.JPGDSC_0357.JPGDSC_0372.JPGDSC_0291.jpgDSC_0373.JPGDSC_0393.JPG

 

Masz dodatkowe pytania odnośnie naszych usług
(np. leczonych schorzeń, warunków pobytu)
wejdź i zapytaj!

Dołącz do nas na:
Facebook

Czy chcesz otrzymywać informacje o ofercie i promocjach?
captcha