Na scenie artystycznej Sanatorium Chemik wystąpiła grupa muzyczna z Ciechocinka-Skołowani .Występ muzyków zebrał grono sympatyków muzyki bluesowo-rockowej. Był to ich pierwszy koncert w sanatorium, zagrali na najmniejszej jak do tej pory scenie. Ale to nie przeszkodziło, by dać popis swoim umiejętnościom muzyczno-wokalnym. Zagrali z taką mocą ,że mury zadrżały.                                               
Dlaczego Skołowani? – no bo troszeczkę zakręceni, wieczni chłopcy, niektórzy z siwymi głowami, dla których miłość, przyjaźń i rock and roll są największymi wartościami. Członkowie zespołu udowadniają, że pomimo niepełnosprawności świat można postrzegać całkowicie inaczej, można żyć aktywnie, mieć pasje, zainteresowania. Można życie przeżyć jakoś pełniej. A to, że  dwóch z nich korzysta z wózka inwalidzkiego, nie ma żadnego znaczenia. Jednak duże znaczenie ma to, że ich debiutanckie wydawnictwo pt. „Wieczny chłopiec” uzyskało status najlepszej płyty bluesowej w plebiscycie  portalu bluesonline.pl. Zespół Skołowani powstał w 2013 roku w szczególnym miejscu - Centrum Niezależnego Życia “Sajgon” w Ciechocinku. Wcześniej, przed pierwszymi próbami, grali tylko w swojej wyobraźni: słuchali muzyki, bywali na koncertach, wyobrażali sobie siebie na scenie. Idealnym momentem do pierwszego występu Skołowanych było dwudziestolecie działalności „Sajgonu”.Z tej to okazji Jurek Szymański napisał tekst piosenki pt. „Wieczny chłopiec”, opisując w nim wszystko, czego Skołowani dowiedzieli się o przyjaźni, miłości  i nadziei. Muzykę do tego utworu skomponował Krzysztof “pARTyzant” Toczko - świetny gitarzysta oraz przyjaciel zespołu.  A oto fragment tekstu: „Co było, to było, zapomniane, w nowe melodie zasłuchani. Jadą po przyszłość, koło w koło, by hymn swój śpiewać, Skołowani”. Głównym przesłaniem zespołu jest zwrócenie uwagi na różne formy aktywności i popularyzowanie twórczości artystycznej, w tym również osób z niepełnosprawnościami. Zespół poprzez swoje teksty i muzykę próbuje dotrzeć  do wszystkich, do każdego, kto interesuje się sztuką – zarówno przez duże, jak i małe „s”, do każdego, kto chce poznać świat wyobraźni i wrażliwości drugiego człowieka. Sztuka jednoczy  i zbliża ludzi, a obcowanie z nią wzbogaca o nowe przeżycia, dostarcza wielu wrażeń, porusza myśli i wyobraźnię. Zespół Skołowani jest wyjątkowym zjawiskiem na polskiej scenie muzycznej, na której jest o nim coraz głośniej. Ten koncert udowodnił, że muzyka nie zna granic...wiekowych, społecznych i nikogo nie wyklucza, a przeciwnie łączy!                                                                                            
Miejmy nadzieję,że Skołowani przyjmą jeszcze niejedno zaproszenie i  zagrają dla kuracjuszy Sanatorium Chemik z równie dobrą energią  i znajdą znów zwolenników swojej muzyki zapewniając niezapomniane wrażenia muzyczne, w atmosferze bluesowo-rockowej. 

Masz dodatkowe pytania odnośnie naszych usług
(np. leczonych schorzeń, warunków pobytu)
wejdź i zapytaj!

Dołącz do nas na:
Facebook

Czy chcesz otrzymywać informacje o ofercie i promocjach?
captcha