Nadeszło upragnione lato. Każdy czeka na letnie, słoneczne dni. Musimy jednak pamiętać, że słońce i upały nie zawsze wychodzą na zdrowie.
Upały są bardzo niebezpieczne, zwłaszcza dla osób starszych i dzieci. Niosą za sobą wiele zagrożeń, m.in.: przegrzanie organizmu, udar słoneczny, zaburzenia krzepnięcia krwi, skoki ciśnienia, a nawet nowotwory. Przedawkowanie słońca może doprowadzić do poważnych chorób szpiku i wątroby.
Osoby starsze, przyjmujące leki powinny przede wszystkim zadbać o odpowiednie nawodnienie. Ważne, aby napoje nie były zbyt słodkie i moczopędne. Należy pamiętać, że przebywając cały czas na słońcu, w wysokiej temperaturze, nie nawodnimy odpowiednio naszego organizmu. Pierwszym objawem udaru cieplnego jest ból głowy, spowodowany własnie niedoborem wody. Pojawia się osłabienie, zaburzenia widzenia i gorączka. Dla osób korzystających często i długotrwale z kąpieli słonecznych, największym zagrożeniem jest nowotwór skóry. Najgroźniejszy nowotwór - czerniak, może powstać już po jednorazowym oparzeniu słonecznym. W grupie mniejszego ryzyka są osoby o ciemnej karnacji. Aby uniknąć szkodliwego działania słońca i wysokich temperatur, zaleca się, aby osoby starsze nie korzystały ze spacerów i kąpieli słonecznych, przynajmniej pomiędzy godziną 11.00, a 15.00. Należy pić do 3 litrów wody, spożywać lekkostrawne posiłki, w pomieszczeniu lepiej zasłonić okna. Wskazane są stroje przewiewne z naturalnych materiałów: lnu lub bawełny.
Mamy nadzieję, że tegoroczne lato będzie piękne i słoneczne, ale nie upalne, a goście i kuracjusze Ciechocinka i oczywiście Sanatorium Uzdrowiskowego "Chemik"  będą mogli w pełni odpocząć i bezpiecznie spacerować wśród pięknych rabat kwiatowych, w cieniu zielonych koron drzew.

Masz dodatkowe pytania odnośnie naszych usług
(np. leczonych schorzeń, warunków pobytu)
wejdź i zapytaj!

Dołącz do nas na:
Facebook

Czy chcesz otrzymywać informacje o ofercie i promocjach?
captcha