W dniu 28 grudnia 2017 roku w Urzędzie Miejskim w Ciechocinku uchwalony został budżet na 2018 rok.
Co chyba najbardziej cieszy mieszkańców uzdrowiska - tegoroczny budżet uwzględnia opracowanie studium pełnowymiarowego basenu miejskiego z wodą słodką i solanką, którego lokalizację przewidziano obok campingu miejskiego, przy ulicy Kolejowej. Niewątpliwie to w końcu pierwsze i oby skuteczne działanie w stronę utworzenia miejskiego  kąpieliska od 2001 roku, kiedy to zamknięty został basen termo-solankowy pomiędzy tężniami. Przeznaczono również dodatkowe środki na budowę wodnego placu zabaw dla dzieci oraz na dalsze zagospodarowanie plaży miejskiej nad Wisłą.
Ponadto w budżecie zaplanowano m.in.: przeniesienie przystanku autobusowego przy ul. Wołuszewskiej, dopłaty dla mieszkańców na wymianę pieców na gazowe, utworzenie szlaku rowerowego na koronie wału przeciwpożarowego, budowę placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 3 oraz instalację stojaków rowerowych przy Szkole Podstawowej nr 1, utworzenie punktu terapeutycznego dla dzieci i młodzieży zażywającej środki psychoaktywne, budowę bloku socjalnego z 25 mieszkaniami socjalnymi i komunalnymi. Niektóre ulice zyskają nowe nawierzchnie, a niektóre chodniki zostaną odnowione. Zarezerwowano również pieniądze na budowę oświetlenia ulicznego. 
W budżecie znalazły się również środki na imprezy kulturalne i sportowe.
Kuracjusze i pracownicy Sanatorium Uzdrowiskowego "Chemik  liczyli na to, że zostaną w końcu dostrzeżone potrzeby ulicy Widok. W szczególności naprawa nawierzchni i wymiana oświetlenia.
Niestety....
Miejmy nadzieję, że wszystkie planowane zadania budżetowe zostaną zrealizowane z korzyścią zarówno dla mieszkańców, jak i gości odwiedzających uzdrowisko.

Masz dodatkowe pytania odnośnie naszych usług
(np. leczonych schorzeń, warunków pobytu)
wejdź i zapytaj!

Dołącz do nas na:
Facebook

Czy chcesz otrzymywać informacje o ofercie i promocjach?
captcha