Kino ZdrojCiechocińskie kino Zdrój w tym miesiącu obchodziło 60 rocznicę powstania. Zanim jednak otworzyło swoje podwoje, w uzdrowisku od 1910 roku funkcjonowało kino Sfinks. Był to drewniany obiekt usytuowany przy obecnej ulicy Piłsudskiego, naprzeciw słynnej ławeczki okalającej sosnę. Na ławeczce tej ponoć chętnie siadywała słynna aktorka Mieczysława Ćwiklińska.
 14 września 1957 roku do użytku oddano działające do dzisiaj przy ulicy Żelaznej kino Zdrój.  Pierwszym seansem inaugurującym otwarcie nowego kina był  amerykańsko – brytyjski film „Człowiek w żelaznej masce”. Kino przyciągało rzesze kuracjuszy i mieszkańców Ciechocinka. Mogli oglądać filmy, które ledwie zdążyły wejść na ekrany. Pięć lat temu budynek kina został rozbudowany i wyremontowany. Zyskał 600 m² dodatkowej powierzchni. Na parterze umiejscowiono Miejską Bibliotekę Publiczną z czytelnią i kącikiem dla dzieci. Natomiast pierwsze i drugie piętro to pomieszczenia  Miejskiego Centrum Kultury.
Oczywiście przewodnią funkcję pełni kino. Mimo że znajduje się na piętrze, łatwo na salę widowiskową docierają również osoby niepełnosprawne, gdyż zamontowano tu obszerną i wygodną windę. Kino wyposażone jest w projektor pozwalający na wyświetlanie filmów w zapisie cyfrowym i duży ekran oraz wygodne fotele. Sala wykorzystywana jest także, jako sala widowiskowa. Odbywają się tutaj różnego rodzaju imprezy, np. konkursy muzyczne, recytatorskie, przedstawienia w wykonaniu dzieci i młodzieży, spotkania, akademie i konferencje.
20 listopada odbył się jubileusz 60-lecia kina Zdrój, który zgromadził byłych i obecnych pracowników instytucji oraz gości. Nie mogło zabraknąć  oczywiście gwiazd polskiego kina – imprezę uświetnili swą obecnością Sonia Bohosiewicz i Włodzimierz Kowalewski.
W  recepcji Sanatorium Uzdrowiskowego „Chemik” oraz na tablicy ogłoszeń jest zawsze dostępny aktualny repertuar seansów filmowych oraz informacje o imprezach.
 
 

Masz dodatkowe pytania odnośnie naszych usług
(np. leczonych schorzeń, warunków pobytu)
wejdź i zapytaj!

Dołącz do nas na:
Facebook

Czy chcesz otrzymywać informacje o ofercie i promocjach?
captcha