W ostatnią sobotę w naszym mieście odbyły się dwie fantastyczne imprezy.
O godzinie 10.00 rozpoczęła się najstarsza impreza biegowa „Bieg solny” – mini maraton integracyjny. Jest to wydarzenie sportowe organizowane w uzdrowisku już po raz 29. i znane nie tylko u nas, ale i w całej Polsce. W biegu uczestniczą zarówno osoby z niepełnosprawnościami, m.in. poruszające się na wózkach inwalidzkich jak i te całkiem zdrowe i sprawne.  Tegoroczny bieg integracyjny zgromadził na starcie 163 uczestników, którzy startowali w następujących kategoriach:
A – dorosłe osoby na wózkach aktywnych z dysfunkcją kończyn dolnych na dystansie 2000 m,
B – dorosłe osoby na wózkach manualnych z dysfunkcją kończyn dolnych i dysfunkcją jednej lub obu kończyn górnych – 500 m,
B1 – dorosłe osoby na wózkach elektrycznych z dysfunkcja kończyn dolnych i dysfunkcją jednej lub obu kończyn górnych – 1000 m,
C – dorosłe osoby z dysfunkcją narządu ruchu – 500m,
C1 – dorosłe osoby z dysfunkcjami intelektualnymi – 500 m,
D – dorosłe osoby sprawne – 3000 m,
X – dzieci poruszające się na wózkach – 500 m,
Y – dzieci i młodzież z dysfunkcjami narządu ruchu – 500 m,
Y1 – dzieci i młodzież z dysfunkcjami intelektualnymi – 500 m,
Z – biegacze sprawni  od 6 do 9 lat – 500 m,
Za  - biegacze sprawni  od 10 do 12 lat – 500 m,
Z1 – biegacze sprawni od 13 do 18 lat – 1000 m.
Start oraz meta biegu znajdowała się na ulicy Kościuszki w okolicach kościoła. Tam również posłuchać było można Marka Modrzejewskiego – wokalisty ciechocińskiego zespołu „Zdrowa Woda” oraz Przemysława Łosia.
Również w sobotę, w godzinach popołudniowych przy boisku OSiR rozpoczął się III Katolicki Piknik Rodzinny dla mieszkańców oraz gości uzdrowiska. Corocznie impreza ta organizowana jest przez Rycerzy Kolumba. Piknik zainaugurowała uroczysta Msza Św. Polowa pod przewodnictwem proboszcza parafii  ks. prałata Grzegorza Karolaka. W czasie pikniku posłuchać można było występów  chóru „Barka”, zespołu parafialnego „Promyk” i „Kapela nie do zdarcia”, młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP z Zakrzewa, cygańskich przebojów w wykonaniu „Cygańskiego Taboru” oraz znanych i lubianych przebojów Elvisa Presley’a w wykonani „Elvis Show”.
Uczestnicy pikniku bezpłatnie degustowali kujawski  żurek – przygotowany również przez kucharzy Sanatorium Uzdrowiskowego „Chemik”, kawę, herbatę i wodę mineralną „Krystynkę”.  Dla dzieci przygotowano zjeżdżalnie i inne atrakcje. Impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców jak i gości Ciechocinka. Wśród uczestników spotkaliśmy również  naszych kuracjuszy.
 
 

Masz dodatkowe pytania odnośnie naszych usług
(np. leczonych schorzeń, warunków pobytu)
wejdź i zapytaj!

Dołącz do nas na:
Facebook

Czy chcesz otrzymywać informacje o ofercie i promocjach?
captcha